Jediný závod 2WD rozhodne 27. 08. 2015 21:40

První zářijový víkend svedou na nejkrásnější trati v ČR bitvu účastníci MČR 2WD. Tak jako v předchozích letech rozhodne o titulech 2WD 2015 jediný závod, tektokrát na šotolině různé šíře a různých šotolinových povrchů v areálu Sokola Třemošná. Organizační tým pod vedením Petra Kupilíka připraví rozlehlé tratě, kde si příjdou na své jak jezdci upřednostňující styl dveřma napřed, tak i vyznavači čistého stylu po úzkých cestičkách. Pro všechny bude připraveno 8 spíše delších rychlostních zkoušek, které jsou však tak geniálně namotané, že ani při délce okolo jednoho kilometru není závodník v cíli uštvaný. Technické pasáže se střídají s pasážemi rychlými a širokými, takže je dostatek prostoru se vydýchat.

A jak se na závod připravuje asi největší favorit - dvojnásobný Mistr ČR 2WD (2012, 2014) Petr Pavlát? "Minulý víkend jsem absoloval generálku na MČR 2WD v Třemošné, kde se jel závod Západočeského šampionátu. V tomto šampionátu může jezdec startovat s vozem 4WD i 2WD a tak jsem si generálku na těchto dlouhých tratích opravdu užil. Vyzkoušel jsem techniku a porovnání s konkurencí. Jako velmi rychlý se jeví mladý talent Matěj Kupilík, který mě dokonce na jedné RZ porazil. Postavil jsem druhý vůz Tamiya FF01 pro Ayrtona Alexe, ale vzhledem k náročným rychlostním zkouškám bude pro MČR zapůjčen Janu Šrámkovi, který pojede druhou týmovou Hondu Civic. Jízdu s podvozkem 2WD si opravdu užívám. "

 

Na startu jistě uvidíme i největší soupeře Petra Pavláta a těmi budou Aleš Čejchan (Mistr 2013), Aleš Horák (Vícemistr 2014) a nebo již zmiňovaný Jan Šrámek (Mistr 4WD 2015).
Kromě hlavní kategorie bude vyhodnocena i kategorie se zadní poháněnou nápravou, kde jistě také nebude nouze o zajímavé souboje.
Vzhledem k tomu, že rally je velice nevyzpytatelná a o Mistru ČR 2WD 2015 rozhoduje právě tento jeden závod, může se stát, že právě Ty zvedneš v sobotu 5.9. nad hlavu pohár pro Mistra ČR 2015 2WD.