Poslední závod MČR 15. 10. 2015 21:09

Je čtvrtek 15.10.2015 20:30 - tedy po uzávěrce a tudíž se můžeme podívat, kdo se přihlásil a jaké jsou šance jednotlivých závodníků na zlepšení svých dosavadních pozic v průběžné pořadí šampionátu 4WD 2015. Do posledního závodu se přihlásilo 41 závodníků. V době uzávěrky není přihlášen letošní Mistr 4WD Jan Šrámek, tak uvidíme, zda se jen zapomněl přihlásit a nebo nechá vyniknout jiné. Druhý je průběžně David Mišalko, který však své druhé místo ještě nemá jisté. V případě, že by se mu nedařilo a nevylepšil by své 9. místo a Aleš Čejchan bude první, může jej ještě v konečné klasifikaci přeskočit. Aleš Čejchan si ale ještě musí dávat pozor i na své průběžné třetí místo, protože v případě, že by on nevylepšil své nejhorší umístění, může jej ještě v případě dobrého výsledku předstihnout některý ze závodníků na čtvrtém až devátém místě. Závodníci od třetího po devátého jsou zatím bodově velmi vyrovnaní a bude záležet na každém desetince sekundy a každém bodíku z powerstage, které rozhodnou o konečném pořadí.
V kategorii 1 je již o Mistru i Vicemistru pro rok 2015 rozhodnuto a jsou jimi sourozenci Čejchanovi. Velký souboj se očekává o třetí místo, když mezi třetím Petrem Touškem a šestým Jakubem Mudříkem je rozdíl pouze sedmi bodů.
V kategorii 2 vyvrcholí souboj mezi Vítkem Kutalem (vítěz Intercupu 2015) a Victorem Trnkou (Mistr ČR 2013), kteří mají po čtyřech odjetých závodech stejné umístění i stejné body, takže vítěz bere vše. Třetí místo má již jisté Alexandr Řezníček.
V kategorii 3 vede Jan Šrámek, ale v případě vítězství Davida Mišalka v posledním závodě by ještě mohl Honzu předstihnout. O třetí místo svedou souboj Aleš Čejchan a Tom Procházka, který na Aleše ztrácí 3 body. Možnost útoku Aleše Horáka, nebo Michala Bouchnera na třetí místo je už jen teoretická.
V kategorii 4 je již Mistr Petr Pavlát a Vicemistr Josef Vacek. O třetí místo svedou souboj Petr Strahal a Martin Mudřík. Teoretickou šanci má ještě i Petr Šíma.
V soutěži týmů se počítají všechny výsledky a tudíž ještě není nic rozhodnuto. Tým Lančia Martini ztrácí na první Yoloswag nicotných 35 bodů. O třetí místo svede nelítostný souboj zatím třetí Five team RACING s TRIVOX rc rally racing team když rozdíl je pouhých 17 bodů.

Na závodě budeme krom losování vítěze poukazu od firmy MZ racing na bezplatný odběr zboží v hodnotě 700,-Kč, losovat i výherce svezení v závodním voze na Setkání Mistrů v Sosnové.

Pořadatel závodu Pavel Martan pro nás připraví zajímavé tratě, převážně na asfaltu, ale i betonu, umělé trávě a trať jistě povede i přes překážky skateparku (plech). Vzhledem k deštivému počasí budeme zřejmě muset oželet část trati na antukovém ovále.

Vy, kteří jste se nepřihlásili do závodu a nebudete ani fandit přímo na závodišti, můžete sledovat závod včetně komentáře a on-line výsledků na těchto webových stránkách.