18. 04. 2015

Pořadatel

 • Petr Havlík
 • 775 025 557
 • rdo@email.cz

Místo konání

 • Sportovní areál Sokola Vidov
 • 14.4949994E, 48.9288922N

Povrch

 • šotolina, zámk. dlažba, hrubý asfalt, tráva.

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:55

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

RC rally Vidov Vidov u Českých Budějovic

Hodnocení závodníků:

Jan Šrámek (1. místo)
Ve Vidově jsem v minulosti jednou jel a na ten den mám jen pozitivní vzpomínky. Tentokrát to naštěstí dopadlo také skvěle. Tratě ve Vidově jsou podle mě příkladem toho jak má vypadat soutěž MČR. Dlouhé technické RZty se střídavým povrchem + fakt, že do poloviny dne se neustále jezdily neznáme části tratě. (Nemám rád když po 1. RZ už prakticky za celý den není vidět nic nového.) Výsledek je perfektní a vlastně i mě trochu zaskočila moje rychlost protože v průběhu dne jsem měl problémy se ztrátou řízení, které se nepodařilo odstranit ani do konce závodu a ve dvou RZ jsem měl pocit že jsem ztratil závod. Asi bych měl zmínit Marka Střihavku, který mi před závodem repasoval většinu auta a možná i proto tak pěkně jelo ;-) V týmech jsme přesně tam kde chceme být takže celková spokojenost.

Tom Procházka (4. místo)
Závod se mi moc líbil. Tratě byly připravené krásně. Moc mě bavila pasáž "hřiště" kde se dalo jet rychle a dveřmi napřed. Dále moc hezká byla pasáž v lese. Na druhou stranu některé pasáže byly možná až moc uzké. Ja osobně si závod moc užil, sešla se tu velká konkurence a o to víc mě těší můj výsledek. Závod hodnotím jako hodně povedený a myslím, že jsme si ho všichni užili a pořádně si zazávodili.

David Čech (8. místo)
Závod to byl perfektní co se týče trati i soubojů s různými jezdci. Nejvíce mě bavilo hřiště a asfaltová část. Výsledek nebyl úplně podle mých přestav. Při uklízení tratě mě překvapilo, že někteří závodníci vůbec nepomáhají. Měli by se nad sebou zamyslet, protože pořadatel pro nás připravil krásné a náročné tratě, tak bychom mu měli alespoň pomoct to všechno uklidit.

Michal Bouchner (9. místo)
Se svým výkonem ve Vidově jsem byl nakonec spokojen. Nakonec píšu proto, že celý závodní den jsem se „hledal“. Přijel jsem s rádoby naladěným autem. Bylo tak naladěné, že začalo fungovat, až když jsem všechny svoje vyladěnosti odladil do původního stavu. To bylo před předposlední RZtou. V té jsem navíc zjistil, že moje baterka odešla do křemíkového nebe. Modlil jsem se, aby neklekla při RZtě. Moje prosby byly nakonec vyslyšeny a já s parádní kontrolou trakce (rozuměj: jak jsem zatočil, tak to nemělo šťávu) dojel v přesto solidním čase do cíle. V poslední RZtě už jsem si jen potvrdil, že nastavení je správné a zajel s Hanzem Brichem na setiny shodný čas na pěkném 4. místě. Jinak tratě a příprava super, ale ta zima mě fakt štvala.

David Mišalko (10. místo)
Tratě se mi dost líbily, jen jsem měl klasický problem Xraye a to že se ne do každe zatáčky vejdu na mě tam bylo místy moc zataček za roh, ale každému vyhovuje něco, takže závod určitě super. Hlavně pasáž na hřišti.

Aleš Horák (12. místo)
Zajímavý podnik a hrozný výsledek. Chtěl bych se především omluvit Michalovi, že jsem líná lama s nulovou fyzičkou, ale to on ví. Soutěže tipu DAKAR, mi opravdu nesedí, ale o to víc se budu muset snažit příště.

Richard Nitsche (13. místo)
Zajímavá lokalita v pěkném prostředí s parádním zázemím a výbornou organizací. Co se týká tratí, tak se mi líbila délka RZ a rozmanitost povrchů. Na první účast v mistrovském šampionátu jsem si zajezdil a zazávodil velmi dobře. Tedy až do osudné 7.RZ, kde nastal problém s řízením. Přesněji s dlouho neservisovaným servosawerem. Do poslední Rz jsem jej uvolnil tak abych byl schopen závod dokoncit. Tudíž boj o pořadí v první desítce se odkládá na další závod u nás na Smržovce.

Vít Kutal (17. místo)
Ze začátku jsem byl celkem zklamaný ze svých časů, protože se přiznám, že jsem čekal o něco lepší výsledek, ale během závodu jsem se s tím smířil. Tratě byly sice dost utažené, ale jinak byly hodně zábavné, dlouhé s několika povrchy, takže se mi to líbilo a nakonec i se svým výsledkem jsem byl spokojen vzhledem k těžkým tratím.

Jan Viktora (22. místo)
Tratě perfektně připravené, zároveň perfektní organizace. Náš výsledek pro nás není až tak důležitý, na MČR zatím sbíráme první zkušenosti. Už se těšíme na Smržovku.
Team Samohýl

Alexandr Řezníček (32. místo)
Byla to pro mně a pro mé autíčko veliká zkušenost.Tratě byly náročné, ale líbily se mi. Už se těším na další závod do Smržovky.

 

Report ze závodu:

Vítáme vás z Vidova.
Prezentovalo se 40 závodníků
Počasí: Kroupy, sluníčko, 4°C
RZ1: Při neúčasti úřadujícího mistra republiky vyhrál RZ Jan Šrámek o 7 sekund před Victorem Trnkou. Dalších 5 sekund ztrácí velké překvapení Tom Procházka. Dalších 10 závodníků je srovnáno do 6 sekund. Řediteli (Petr Havlík) došla baterie a dostal VP

 

 

 

 

 

RZ2: Jan Šrámek má problémy se servem. Aleš Čejchan se dostává do tempa. Na První místo se dostal Victor Trnka o 4,5 sekundy předstihl Honzu Šrámka. Třetí Aleš Čejchan ztrácí na Honzu 10 sekund. Kategorii 1 vede Martin Čejchan.

RZ3: Vítězí Jan Šrámek o 4 sekundy před Victorem Trnkou a jeho náskok stáhl na 26 setin sekundy. Třetí místo v RZ i celkově drží Aleš Čejchan. O čtvrté místo svádějí souboj Jiří Hadrava, David Čech, Aleš Horák, Tom Procházka, Richard Nitsche a Petr Pavlát. Petr Havlík opět vybil baterii a dostal už druhé VP

RZ4: Jan Šrámek vítězí i v RZ 4 a ujímá se vedení o 6 sekund před Victorem. Aleš Čejchan jistí třetí místo. Tom Procházka skončil v RZ třetí a posunul se na čtvrté místo v celkovém pořadí. Tým Samohýl motor si zatím závod pochvaluje a libuje si, že jsou RZ dost dlouhé a že si kluci pořádně zajezdí. Tým Monster Energy si pochvaluje délky RZ, ale pro jeho šéfa Petra Šímu a jeho rozevlátý styl jsou některé pasáže příliš úzké.

Poukázku na zboží firmy MZ racing v hodnotě 700,-Kč získal Petr Havlík.

RZ5: Victor Trnka vrací úder Janu Šrámkovi, který zápasí se zlobivým servem (po RZ mění) a dostává se na první místo s náskokem 2s. Druhý v RZ dojíždí stále zrychlující Tom Procházka a uhájil tak čtvrté místo před Davidem Čechem. Tomáš dle svých slov změkčil a snížil podvozek a odstranil problémy s řízením. Teď je se svou Tamiyí maximálně spokojen. Richard Nitsche namotal pásku do kola a ztratil drahocenné sekundy.

RZ6: Jan Šrámek vítězí v RZ a ujímá se opět vedení. Victor Trnka zajel až pátý čas a je průběžně bezpečně druhý. Zázračné druhé místo zajel Jan Brich a dotáhl se na Petra Pavláta na rozdíl půl sekundy. Stejně tak i Richard Nitsche. RB racing (Vlastík Pospíšil) představil nové, skvělé karoserie VW Polo R WRC. Pro Vlastíka i začínajícího Jakuba Pospíšila jsou RZty moc náročné a dlouhé. Dan Procházka od rána nemůže naladit svůj model.

RZ7: Aleš Čejchan vítězí v RZ7 a tím si upevnil průběžné třetí místo. Jan Šrámek navýšil náskok na Victora Trnku na necelých 20 sekund. Petr Pavlát si přidal na plynu a zkusil styl dveřma napřed, jako jede většina mladíků, ale byl z toho tragický čas. Kategorii 1 vede stále s velkým náskokem Martin Čejchan. Jeho bratr František měl problémy s elektronikou a RZ nedokončil. Filip Vítů nedokončil RZ kvůli problému s baterií. Richard Nitsche měl problém s řízením a propadl se na 12. místo.

Před Powerstage jsou karty na prvních místech jasně rozdány.

RZ8 Powerstage: Vítězí Jan Šrámek a tím si upevňuje první místo celkově. Druhý v RZ je stále se lepšící Aleš Čejchan, který obsadil celkové třetí místo.Třetí v RZ dojíždí Victor Trnka a celkově obsazuje druhé místo. David Čech namotal něco do předního kola a přijíždí s velkou ztrátou.
 

Výsledky závodu najdete na http://rcrc.ms-free.net/150418/

INFO:

Rozlehlý sportovní areál bude hostit první závod MČR 2015. Tratě jsou směsice širokých šotolinových pasáží na hřišti a užších cestiček na svahu lesíka. Nechybí ani zpevněný povrch. Depo je kryté včetně stolů a židlí.

Mapa příjezdu

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Lesní I 735 m 10:01 Ano
2 Finská I 729 m 11:01 Ano
3 Dechberoucí I 1,120 m 12:01 Ano
4 Vidovská 842 m 13:01 Ano
5 Lesní II 735 m 14:01 Ano
6 Finská II 729 m 15:01 Ano
7 Dechberoucí II 1,120 m 16:01 Ano
8 Tour de Vidov 879 m 17:01 Ne

Mapa