Upoutávka

de Tour Vyškov Vyškov

Komentáře závodníků:

Jan Šrámek (2. místo)
Závod ve Vyškově byl tradičně jeden z nejzábavnějších závodů v roce. Perfektní prašný povrch a rychlý asfalt... S druhým místem a maximem bodů za powerstage jsem spokojenej. David byl prostě od začátku o chlup rychlejší a když jsem našel dobrou rychlost, tak přišly drobné problémy s řízením. Ani poslední RZ kde jsem zvolil tempo "buď vyhraju nebo nedojedu" mi z 10 sec ukrojilo jen 7. Každopádně pěkný závod do poslední RZ a gratuluju Davidovi.

Aleš Horák (4. místo)
Super výsledek, ale hodně rozpačitý výkon. Hned od úvodního rána to byla celkem makačka. O půl osmé jsem se chytl lajnovačky a téměř dvě hodiny drkotal s lajnovačkou (přes noc pršelo a muselo se vše úplně obnovit). Jelikož jsem měl drobné zdravotní problémy se zažíváním, nebyl jsem zrovna moc odpočatý a to se projevilo hned na startu první Rz. Ztráta nebyla velká a to bylo příjemné. Po dvojce jsem byl schopen něco málo pozřít a bylo to hned o poznání lepší. Vyhraná Rz mě vyhecovala, ale hned v dalším testu jsem se dvakrát zastavil a řešil kamínky, to mě celkem rozhodilo a plynulo z toho hodně chyb. V dalších testech jsem si řekl, že nebudu tolik tlačit a honit Dejwa jak na BB, ale budu si hlídat třetí místo. Aleš tlačil, ale byl to krásný souboj, ale nevydržel jsem být v klidu a nesmyslně přezul. Aby toho nebylo málo v sedmičce jsem chytl v půlce Rzty křeč do stehna, takže u mě po psychické stránce hodně zbabraná soutěž, ale výsledkově spokojen. Doufám, že se tratě rychlostních testů líbily a ve Zlíně uvidíme jestli by to nešlo lépe :)

Victor Trnka (6. místo)
Krásná trať, ale strašné vedro. Pro mě už jen další závod s problémy. Ale jinak hezká driftovačka. Jsem rád, že se nám podařilo s Honzou vyhrát v teamech. Budu rád když se ve Vyškově pojede i příští rok.

Michal Bouchner (8. místo)
Závod byl fajn, jak je tomu ve Vyškově zvykem. Večer po závodě jsem mířil do Chorvatska, takže příprava na závody byla spíše mimochodem. Svoje výsledky moc pochválit nemohu, ale dokázal jsem se držet více či méně na dosah špičce, takže spokojenost. Za tým se porval týmový kolega Alf, ale na famózní výkon Dejwa nestačil a to tentokrát nikdo. Závodníků se sešlo hodně, to hodnotím kladně :)

Tomáš Mikl (16. místo)
Na závod jsem se hodně těšil a odstartoval s tím, že si ve velké konkurenci ověřím jak na tom jsem. Ze začátku se hodně dařilo a vše fungovalo, jízdu jsem si užíval a díky chybě Honzy Bricha ho konečně i v jedné rz porazil :-) Další rz to už nebylo ono, postupně jsem ztrácel a propadal se, v předposlední rz jsem ztratil nějaký čas díky 2x zaseknutému zadnímu diferáku, ale můžu být rád, že uvolněný šroubek mě nestál přidělený čas v rz a já ji dojel. Pořadatel zajistil super tratě, výborné občerstvení a já si to maximálně užil. Těším se na další závod, kde bych rád vzpomněl na rok 2010, ale od té doby šla konkurence nahoru, takže bude super, když vylepším umístění z Vyškova.

Report ze závodu:

Na startu se sešlo všech 40 přihlášených závodníků. Je jasno, 28°C.

RZ1: Vítězí Victor Trnka o necelou sekundu před Alešem Čejchanem. Dalších 9 setin ztrácí Honza Šrámek. Petr Pavlát měl problém před cílem se zaseknutým kamenem v zadní nápravě. Pavel Skoupý dojel bez zubů na velkém převodovém kole.V kategorii 1 kraluje Martin Čejchan.

RZ2: Vítězí David Mišalko o 1,5 sekundy před talentem - Vítkem Kutalem. Jan Šrámek dojíždí na třetím místě a tím se dostal na průběžné první místo. Souboje jsou velmi vyrovnané. Victor Trnka přijel s velkou ztrátou a nepodává žádné rozhovory.

RZ3: Vítězí Aleš Horák o půl sekundy před Davidem Mišalkem, který se tímto dostává na průběžné první místo o více než sekundu před Alešem Horákem. Jan Šrámek dojel v RZ třetí a tím se propadl na celkové třetí místo.

RZ4: Vítězí David Mišalko a upevnil si první místo. Druhý v RZ byl Jan Šrámek a dostal se před Aleše Horáka na průběžně druhé místo. Alfovi se RZ příliš nepovedla (5.místo) a tím se propadl v průběžném pořadí za Honzu Šrámka. Aleš Čejchan drží spolehlivou jízdou průběžně čtvrté místo. Na průběžném pátém místě je Vítek Kutal. Vedoucí závodník kategorie 4 Martin Mudřík si závod užívá, zkouší různé pneu a je tady dle svých slov jako na dovolené. Nováček Lukáš Káňa jede svůj první závod v RC rally a moc si to užívá. Přezul nové pneu a auto mu hlavně na asfaltu hodně sedí. Každému může doporučit účast.

Losování o poukaz od firmy MZ-racing na zboží v hodnotě 700,-Kč vyhrál František Čejchan.

RZ5: Vyhrál Victor Trnka o 1,5 sekundy před Davidem Mišalkem, který stále vede průběžné pořadí. Třetí v RZ byl Honza Brich,který je celkově sedmý. David Mišalko odskočil Janu Šrámkovi o dalších 5 sekund. Honza chytil šišku do řízení. O třetí místo bojují Aleš Horák s Alešem Čejchanem. Jediná žena v závodě, Pavlína Hostinská je zatím průběžně dvacátá devátá. V každé RZ předjíždí 2 závodníky a moc se jí dlouhé RZ líbí. Na autě už delší dobu nic neladí a jen se snaží zlepšit svůj jízdní styl. Souboj Třemošenských borců vede Pavel Janda před Pavlem Černým o jedinou sekundu.

RZ6: Vítězí David Mišalko a tím si upevňuje první místo. Druhý Aleš Čejchan se posunul na průběžně třetí místo před Aleše Horáka. Honza Šrámek díky třetímu místu v RZ drží průběžně druhé místo celkově. V kategorii 2 hoří souboj o první místo mezí Vítkem Kutalem a Victorem Trnkou (rozdíl 7 sekund).

RZ7: Vítězí Honza Brich před Victorem Trnkou a Alešem Čejchanem. Vedoucí David Mišalko chyboval a zajelaž sedmý čas, čímž se jeho náskok na druhého Honzu Šrámka ztenčil na 10 sekund. Aleš Čejchan si upevnil třetí pozici a má náskok 4 sekundy na Aleše Horáka, který přijel do cíle s křečí v noze. Na páté místo se díky vítězství v RZ dostal Honza Brich a je o 1,2 před Vítkem Kutalem a dalších 0,4 před Victorem Trnkou. Poslední RZ slibuje řádné drama. Lukáš Káňa nedokončil RZ kvůli technickému problému.

I přes velké vedro a únavu si většina závodníků prochází poslední RZ. Rozdíly jsou mnohdy minimální a každá desetinka se počítá..

RZ8 Powerstage: Vítězí Jan Šrámek a celkově končí druhý necelé 4 sekundy za Davidem Mišalkem. Druhý v powerstage končí Victor Trnka, který se dostal na celkové šesté místo jedinou sekundu za Honzu Bricha, který byl v powerstage třetí. Kategorii 1 opanoval Martin Čejchan, druhý je Tomáš Mudřík. V kategorii 2 zvítězil po velkém souboji Victor Trnka před Vítkem Kutalem. Kategorii 4 ovládl Martin Mudřík před Františkem Doležalem a Petrem Pavlátem.

Oblíbená široká šotolina školního hřiště umožňující jízdu dveřma napřed a technický asfalt tvoří většinu trati tohoto závodu. Ředitel závodu pro nás připravil výborné občerstvení - grilované maso, kuře, krkovice, klobása, salát nebo grilovaná zelenina, točené pivo 11° a limča.