15. 08. 2015

Pořadatel

 • Lukáš Zámečník
 • 777 328 837
 • lukzam@email.cz

Místo konání

 • les Hvozdná
 • 17.7555414E, 49.2584483N

Povrch

 • lesní šotolina, hrubý asfalt

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  17:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

Michelin rally Hvozdná

Komentáře závodníků

David Mišalko (1.místo)
Závod, už od počátku byl velice zajímavý, tratě byly perfektní no jako každý rok, rychlé, rytmické, ale taky dost běhavé. Velice jsem se na tento závod připravoval jak co se týče auta, hlavně nastavení tlumičů, protože tady to bylo potřeba, tak co se týče jezdecké, a to přípravným závodem 24h Le Mans. Už se těším na Prahu, bude to hodně velký boj...

Jan Šrámek (2.místo) - Mistr 4 WD 2015
Hvozdná je kultovní místo kde se tradičně dějí kultovní věci... Lukáš Zámečník připravil (pravděpodobně sám) jako vždy rychlé RZ v lese. Můj jedinej soupeř byl Dejv Mišalko. Myslím, že po celý den sme si oba slušně zazávodili nicméně nakonec závod vyhrál David. Zpětně možná trochu lituju toho, že jsem už v sobotu nezkusil závodit s olejem v tlumičích, protože v tomto terénu to byl slušný rozdíl a Dejv je přes tlumiče prostě Gandalf.
Jinak až dva dny po závodě jsem zjistil že tento výsledek mi pravděpodobně vyhrál šampionát takže určitě spokojenost...

Tom Procházka (5.místo)
Tratě opravdu zajimavé, málo asfaltu a zajimavá šotolina která mě moc bavila. S výsledkem jsem dejme tomu spokojený i když jsem nakonec boj o 4. místo prohrál s Petrem P. se kterým jsme sváděli boj do poslední RZ o desetinky. Super závod, super atmosféra.

Aleš Horák (6.místo)
Pěkná soutěž a opět docela pěkný výsledek. Tentokrát musím smeknout před Dejvem, Honzou a Alešem. Předváděli nádhernej sport. Já jsem se trochu trápil s nastavení a celkově jsem nějak nedokázal vstřebat místy hodně rozbitou trať, která dávala autu extrémně zabrat. Jsem tam jsem  ztrácel i motivaci a soustředění, když jsem trpěl za auto, ale vše dopadlo dobře. Dík patří pořadateli a už se těším do PRAHYY :)

Tomáš Mikl (7.místo)
Pro mě nejlepší závod sezóny. Těšil jsem se, protože tratě a lokalita jsou podle mě nejlepší co znám. Konkurence obrovská a já si říkal, že umístění v TOP 10 bude super. Od začátku jsem se snažil nedělat chyby a jet co nejlépe, to se mi dařilo, ztráta byla tak akorát a já se držel nadostřel ostatním. Do čtvrté rz jsem se rozhodl přezout na Dashe a to byl správný krok. Ztráta v rz na čelo byla menší. Za sebou jsem držel spoustu rychlých jezdců. V poslední rz se rozhodovalo o celkovém 6. místě mezi mnou, Alešem a Lukášem. Zkusil jsem to, ale udělal pár chyb. Aleše se mi nepodařilo porazit, ale bylo to těsné, Lukáš bohužel spadl z mostu a sedmé místo mi "daroval". S celkovým umístěním jsem spokojen, závod probíhal bez problémů, auto fungovalo parádně a já vím kde se můžu ještě zlepšovat. Čelo MČR jede jinou ligu a je paráda je sledovat jak se bijou o vteřinky. Gratulace Davidovi k vítězství v  závodě. Lukáši Zámečníkovi velké díky za připravené tratě.

Michal Bouchner (10.místo)
Rally v pěkné lokalitě, ale na můj vkus až moc rozbité tratě, i s maximálním využitím světlé výšky podvozku jsem byl často až na platě. Vlastní výsledek hodnotím velmi negativně. Dokázal jsem zajet i čtyři sekundy za vítězem RZ s tím, že jsem jasně věděl, kde na trati zůstaly. Proto jsem rozčarován z ostatních RZ kdy jsem svými chybami na RZ nechal i více než 20s na prvního. Pro mě nevydařený závod.

Martin Mudřík (16.místo)
Tratě pro mě ideální, technicky náročné. Konkurence výborná. Organizace na jedničku, během dne jsem nezaznamenal nějaký problém. Lukáš je poslední, který drží prapor kdysi silné hvozdenské party a za to mu patří dík. Byla by škoda tratě v okolí Vinárky opustit. Pro mě to byl hodně dobrodružný závod. Defakto mě celou sobotu opouštěl můj milovaný motor a já si to nechtěl připustit. Kdybych ho vyhodil hned při prvních příznacích, ušetřil bych si hodně trápení, jak v sobotu, tak v neděli na Intercupu. Podvozkově auto  fungovalo skvěle. Když fungovala elektronika tak to byl parádní čas, ale to bylo jen na třech RZ a to je málo.

Report ze závodu

Na startu se sešlo 35 závodníků. Omluvil se náš RC kamarád z Rakouska a Richard Nitsche zaspal a připojí se později. Je jasno, 30°C.

RZ1: Vítězí David Mišalko o 3 sekundy před Tomášem Procházkou. Ředitel závodu Lukáš Zámečník ztrácí na třetím místě 5 sekund. Petr Šíma spadl do rokle. Některým rychlým závodníkům dělá technická trať velké problémy a jsou každou chvíli mimo.

RZ2: Vítězí Jan Šrámek o více než 2 sekundy před Davidem Mišalkem a o další fous před Alešem Čejchanem. Richard Nitsche nestihl ani start druhé RZ, ale na startu třetí již bude připraven. Někteří závodníci zkrotili svůj temperament a o hodně se zlepšili, jiní se naopak snažili zrychlit a dělali příliš mnoho chyb. Pořadí je zatím velmi vyrovnané.

RZ3: Vitězí David Mišalko o necelých 5 sekund před Honzou Šrámkem a tím si upevnil první místo celkově. Aleš Čejchan byl v RZ třetí a i celkově drží krásné třetí místo. O čtvrté místo urputně bojují Tomáš Procházka a Petr Pavlát. Aleš Horák si nemůže zvyknout na šotolinu po asfaltové Soběslavi. David Čech si nemůže zvyknout na kvalitu nových čínských pneumatik. Kategorii 1 vede Martin Čejchan před Tomášem Mudříkem a Františkem Čejchanem. Victor Trnka i přes trefenou fotobuňku vede kategorii 2 před Jirkou Rosíkem a Vítkem Kutalem.

RZ4: Jan Šrámek vyměnil zadní tlumiče a nabil baterii a vyhrál RZ a tím snížil náskok Davida Mišalka na pouhé 4 sekundy. Druhé místo obsadil Tomáš Procházka a posunul se tím na čtvrté místo průběžně. Tomáš Mikl přezul na pneu dash a zajel šesté místo a celkově je devátý. V kategorii 2 se schyluje tak jako na minulém závodě k souboji Vítka Kutala, který momentálně ztrácí pouhé 3 sekundy na druhého Victora Trnku. Lepší než oba je však místní hvězda Jirka Rosík.

RZ5: Vítězí Jan Šrámek a opět snížil náskok na průběžně prvního Davida Mišalka na pouhých 2,5 sekundy. Aleš Čejchan třetím místem v RZ kontroluje své průběžné třetí místo. Bábkovi se zasekávalo zadní kolo. Vít Kutal se dostal v kategorii 2 před Jiřího Rosíka, který skončil v kaňonu. Martinu Mudříkovi se vyplo auto a ztratil přes půl minuty. V Kategorii 2 se na první místo dostal Vítek Kutal před Jirku Rosíka, který dělal mnoho chyb. Favorizovaný Victor Trnka je až třetí.

RZ6: David Mišalko porazil Honzu Šrámka o více než půl sekundy a tím lehce navýšil svůj náskok v čele.Tomáš Procházka dělal moc chyb a trefil větev a propadl se na páté místo za stabilně jedoucího Petra Pavláta. Martin Mudřík má problémy s elektronikou a auto se mu zastavuje. Tomáš Mikl si pochvaluje pneu dash.

RZ7: Vítězí David Mišalko o 3 sekundy před Alešem Čejchanem a navyšuje náskok na Honzu Šrámka na více než 8 sekund. Pavel Bartoň měl problémy s elektronikou a RZ nedokončil. O šesté místo svádí velký boj Lukáš Zámečník, Aleš Horák a Tomáš Mikl. Jiří Rosík trefil fotobuňku.

RZ8 Powerstage: Vítězí David Mišalko a tím si upevnil celkové vítězství. Druhý Jan Šrámek je i druhý celkově. Aleš Čejchan utrhl tlumič, ale i tak si vyjel krásné třetí místo celkově. Petr Pavlát dělal moc chyb, ale také mu to stačilo na čtvrté místo 3 sekundy před Tomem Procházkou. Šesté místo celkově nakonec vybojoval Aleš Horák, před Tomášem Miklem. Až na osmé místo v poslední RZ spadl ředitel závodu Lukáš Zámečník.

Náročná lesní rally vedoucí po většinou úzkých cestičkách ve svahu v lese. Trať vede přes několik kaňonů po úzkých mostech. Občerstvení v místě závodu http://www.nastolarne.cz/ a možnost ubytování http://www.elko-hvozdna.cz/ Možnost stanování na louce u závodiště.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Merlot 650 m 10:01 Ano
2 Vavřinec 600 m 10:51 Ano
3 Spiš Hruška 800 m 11:41 Ano
4 Finlandia 500 m 12:31 Ano
5 Michelin 800 m 13:21 Ano
6 Vavřinec 600 m 14:11 Ano
7 Spiš Hruška 800 m 15:01 Ano
8 Michelin - Powestage 800 m 15:51 Ne

Mapa