17. 10. 2015

Pořadatel

 • Pavel Martan
 • 737 237 955
 • pavel.martan@praha.aquaprocon.cz

Místo konání

 • areál ZŠ Praha Petrovice
 • 14.5576322E, 50.0344342N

Povrch

 • antuka, asfalt, umělá tráva, tráva, dlaždice, plech

Časový harmonogram

 • Shakedown
  09:00 - 09:30
 • Admin. přejímka
  09:00 - 09:30
 • Odevzdání vozů do UP
  09:30 - 09:40
 • Zahájení, rozprava
  09:40 - 09:50
 • Start závodu
  10:00
 • Slavnostní vyhlášení
  18:00

Doplňující informace

 • WC: 220: občerstvení:
 • párový závod:

Upoutávka

RC rally ZŠ Praha Petrovice Praha Petrovice

Komentáře závodníků

Victor Trnka (1. místo)
Letos se mi vcelku moc nedařilo. Důkazem jsou i jen 3 vyhrané závody. Hned jeden z prvních ve Světlé, a až teprve minulý týden 6hodinovku v Nedachlebicích. Muj cíl na poslední závod MČR bylo bojovat o vítězství, a to se povedlo! Trať se mi hned po příjezdu zamlouvala, a tak jsem se těšil na souboje s teamovým kolegou Honzou a ostatními ze špice startovního pole. První RZ se mi povedla zajet, ikdyž jsem čekal nějakou ztrátu, tak kupodivu nebyla a získal jsem. Od té doby jsem už vedení nepustil. Asi největší chyba byla přezout na 2. RZ na Dashe, protože auto nefungovalo tak jak jsem si představoval a blbě se mi řídilo. Zpět jsem přezul na moje velmi oblíbené štípané rallyblocky a jak to tak vypadalo, jsou oblíbené i u mého TAčka :-) Důležité bylo získat co nejvíe bodů z PowerStage, a to se nám povedlo, protože jsem vyhrál a Honza byl druhý. Jen škoda, že se mu tak nedařilo celý závod. Před závodem jsem byl celkově až na devátem místě s matematickou šancí na třetí, ale jsem si jist, že nebudu ani třetí a ani čtvrtý, ale dál už nevím, tak se nechám překvapit... Díky Honzovi jsme získali titul v teamové soutěži. A mně se podařilo již po několikáté vyhrát kategorii 2, ve které mi Víťa rozhodně nenechal nic zadarmo a musel jsem si to vybojovat.Těšim se na příští rok a na další souboje.

Tom Procházka (8. místo)
Závod v Praze se mi líbil po stránce tratě. Ta byla připravena opravdu dobře. Bohužel nedržela technika už od začátku závodu a když ano tak ani tak jsem za celý den nenašel ten spravný rytmus a ztrácel dost. Jinak celý ročník bych hodnotil určitě kladně. Až na nějaké to dlouhé cestování se mi letošní "mistrák" líbil a také to pro mě bylo něco nového, jak po stránce konkurence, tak po stránce tratí. Vlastně krom Smržovky a Prahy jsem se podíval na tratě, kde jsem ještě nebyl.

Michal Bouchner (13. místo)
Závod v Petrovicích byl z mé strany bída. Hodně chyb vlastních i technické problémy. Moc se mi také nelíbily velké prostoje mezi RZ, protože ty mohly být minimálně o deset minut kratší a to by znamenalo v součtu odjíždět asi o hodinu a půl dříve domů, což by jistě zejména jezdci ze vzdálenějších koutů republiky ocenili a nejsem jediný tohoto názoru. Nicméně jsem si tím nenechal kazit náladu a užil si další závod tak jak byl. Trať pro mě byla z těch horších, které jsem zatím jel. Nejhůře bych zhodnotil přejezdy mezi úseky a hlavně U-Rampu, tam se hodně lidí trápilo a nebyla na ní možnost pomalého klidného průjezdu. Poslední závod pro náš tým s Alfem znamenal rozhodující bitvu s Čejchanovci. Bitva trvala až do poslední RZ, takže nikdo neměl nic jisté a to bylo fajn. V poslední RZ jsem to stačil pořádně podělat, nicméně Martin Čejchan to zvládl podělat ještě o něco lépe a tak rozhodl až další jezdec, který udělal chybu. Tím byl bohužel můj týmový kolega Alf a tak si Čejchani vysloužili třetí týmové místo v sezóně a já jim tímto gratuluji. Sezónu jako takovou hodnotím průměrně z pohledu mých výsledků, z pohledu organizace na jedničku, i když na offroadovou trať ve Hvozdné jsem si také pěkně zanadával. Nyní již nezbývá těšit se na vyhlášení výsledků :-)

Report ze závodu

Ráno se prezentovalo 40 závodníků. Počasí polojasno 8°C.

RZ1: Vítězí Victor Trnka o  3 sekundy před Davidem Mišalkem a další 2 sekundy před Markem Střihavkou. Jede se umělá tráva a asfalt. Závodníci jedou různé pneu od RallyBlock přes Dash až k pinům, které sedí dobře na trávě, ale na asfaltu jedou jak na ledě.

RZ2: Někteří závodní přezuli na dashe. RZ se jede celá na asfaltu a plechu skateparku. Vítězí David Mišalko o 1,5 sekundy před Victorem Trnkou a o 7 sekund před Honzou Šrámkem. Marek Střihavka měl problém s poloosou a propadl se na celkové šesté místo. Michal Bouchner trefil fotobuňku. Celkově vede stále Victor o 1,4 sekundy před Davidem Mišalkem. Třetí je zatím Jan Šrámek, který už ztrácí na prvního 14 sekund.

RZ3: Jede se jen asfalt v jiné konfiguraci a skatepark. Vítězí Victor Trnka a tím si upevňuje své první místo průběžně. Druhý v RZ dojíždí Petr Pavlát a posouvá se na průběžné třetí místo. Jan Šrámek po několika chybách ztratil motivaci a navíc trefil fotobuňku a propadá se do hloubi pole. David Mišalko si třetím místem v RZ udržel průběžné druhé místo.

Poukaz od firmy MZ racing na bezplatný odběr zboží v hodnotě 700,-Kč získal Ondřej Mašek.

RZ4: Trať oschla, jedeme umělou trávu a trochu asfaltu (první RZ v protisměru). Vítězí Victor Trnka o půl sekundy před Markem Střihavkou a o 3 sekundy před Davidem Mišalkem. Průběžné pořadí na prvních třech místech se nemění. V kategorii 1 vede Martin Čejchan před Tomášem Mudříkem a Frantou Čejchanem. Kategorii 2 vede Victor Trnka před Vítkem Kutalem a Ondrou Maškem. Kategorii 4 vede Petr Pavlát před Františkem Doležal a Martinem Mudříkem.

Svezení v soutěžním voze na Setkání mistrů z účastníků 2WD vyhrál Petr Šíma.

RZ5: Jedeme asfalt a skatepark včetně u rampy. Vítězí David Mišalko o 4 sekundy před Victorem Trnkou a tím snižuje jeho náskok na 7 sekund. Třetí místo obsadil zrychlující Jan Brich, čímž se posunul na průběžné šesté místo o 16 setin za driftujícího Marka Střihavku. Asfalt na hřišti oproti ostatnímu asfaltu neskutečně klouže.

Svezení v soutěžním voze na Setkání mistrů z účastníků, kteří se zůčastnili všech závodů MČR vyhrál Alexandr Řezníček.

RZ6: Jedeme umělou trávu a kluzký asfalt na hřišti. Vítězí Victor Trnka a vrací tím úder Davidu Mišalkovi, který zajel až pátý čas. Třetí v RZ Aleš Čejchan se o další půlsekundu přiblížil průběžně třetímu Petru Pavlátovi. Michal Bouchner ulomil horní rameno a ztratil unašeč.

Svezení v soutěžním voze na Setkání mistrů z účastníků, kteří se zaregistrovali do MČR včas vyhrál Martin Mudřík.

RZ7: Jedeme asfalt s velkým gripem a skatepark. Vítězí Victor Trnka a tím upevňuje své první místo před Davidem Mišalkem (v RZ 3. místo) Aleš Čejchan měl problém s vypadlou baterií. Jan Brich a Michal Bouchner se pomalu rozjíždějí a zajíždí časy v první šestce. Marek Střihavka se pátým časem dostal na čtvrté místo. Druhé místo v RZ vybojoval Vít Kutal.

RZ8 Powerstage: Jedeme všechno. Vítězí Victor Trnka před Janem Šrámkem a Davidem Mišalkem. Pořadí na prvních pěti místech se nezměnilo. Aleš Horák najel do protisměru a bloudil. Tomáši Lysákovi se vybila baterie, ale do cíle dojel. Kategorii 1 vyhrál Martin Čejchan, kategorii 2 Victor Trnka, kategorii 3 David Mišalko a kategorii 4 Petr Pavlát.

Kompletní výsledky závodu najdete na http://rcrc.ms-free.net/151017/

 

RC rally v rozlehlém školním areálu. Střídají se povrchy jemná šotolina (antuka), asfalt, umělá tráva, dlaždice, plechové překážky skateparku.

Předběžný rozpis RZ

# Název Délka Čas prvního Servis
1 Bellova 764 m 10:01 Ano
2 Morseova 819 m 11:01 Ano
3 Celsiova 411 m 12:01 Ano
4 Edisonova 764 m 13:01 Ano
5 Dieslova 819 m 14:01 Ano
6 Einsteinova 411 m 15:01 Ano
7 Dopplerova 577 m 16:01 Ano
8 Powerstage Archimedova 875 m 17:01 Ne

Mapa