Upoutávka

RC rally Třemošná Třemošná

Komentáře závodníků

Libor Kupilík (vítěz závodu)
Závod ve Třemošné dopadl skvěle. Trať byla velmi dobře připravená a i počasí vyšlo na jedničku.Táta mi perfektně připravil auto za což mu moc děkuju. Do závodu jsem šel s tím, že bych se chtěl probojovat do první pětky, ale takový výsledek jaký jsem zajel jsem nečekal, protože konkurence byla velká a všichni jezdí výborně. Takže z výsledku mám opravdu velkou radost.

Aleš Čejchan (2. místo - Mistr ČR 2WD 2015)
Hned po příjezdu do areálu v Třemošné na nás čekaly perfektně připravený tratě, za což bych chtěl poděkovat klukům pořadatelským. Od první první rz se jelo hodně vyrovnaně, takže mě nemrzí ani trefená fotobuňka, nebyla to jediná chyba kterou jsem za celej den udělal, tudíž jsem velmi spokojen s výsledkem a gratuluji Liborovi, jel opravdu parádně a zasloužil si vyhrát za to co předváděl po celou rally. Už se těším na příští rok, a doufám že se do bojů připojí i další výborní jezdci z celé ČR. Ještě jednou díky kluci za parádní závod.

Victor Trnka (4. místo)
Za prvé musím pochválit přípravu a organizaci. Tratě byly perfektní! Na závod jsem se moc těšil, protože jsem poprvé nejel s podvozkem TA-02. Celé auto a i nastavení mi udělal Aleš, za což mu velice děkuju, protože to bylo úžasné svezení a také hezký souboj. Doufám, že s tím autem dostanu možnost startovat i na dalších závodech. Výsledky z jednotlivých RZ byly pro mě celkem překvapující, ale byl jsem moc spokojený, ale jak už letos bývá, tak kombinace já + mčr, není moc dobrá. Ale i přes všechny problémy je 4. místo krásný výsledek. Gratuluji Liborovi, protože předváděl neskutečné výkony. Za rok se těším minimálně na všechny co jeli letos, ale i na další co letos nepřijeli (a udělali velikou chybu).

Aleš Horák (6. místo)
Perfektně připravený závod. Po loňské soutěži jsem se do Plzně vůbec netěšil. Téměř jsem se budil ze spaní, když jsem si vzpomněl na loňskou soutěž. Ovšem letos to bylo úplně jiné. Pořadatel připravil zajímavé tratě na skvělé úrovni a za to celému pořadatelskému týmu moooc děkuju!!! Soutěž pro mě začala, tak jak jsem čekal. Nikdy jsem s Xrayem 2wd nestartoval na šotce a muselo by se tam pár věcí ještě trochu dořešit, abych stačil těm nejlepším. První start na šotolině tudíž nebyl nic příjemného. Nabrat rychlost bylo velice složité. Postupně jsem ovšem začal načítat trať lépe a lépe a konečně jsem se dostal na dostřel nejlepším místním a v závěru jsem „stačil“ i špičce. Liborovi velká gratulace a věřím, že kluky uvidíme častěji a snad i s licencí.

Tom Procházka (17. místo)
Tratě byly připravené moc pěkne, RZ byly sice delší, ale na těchto tratích mi to vůbec nevadilo, spiše naopak. Určitě bych chtěl trať zkusit i s 4WD. S výsledkem nejsem úplně spokojený, čekal jsem trochu lepší výsledek, ale prostě a jednoduše jsem se svým RWD nestíhal mnohem rychlejším FWD.

Michal Bouchner (21. místo)
Závod v Třemošné byl fajn. Vzhledem k tomu, že auto jsem dodělal pár hodin před závodem, jsem byl s jeho fungováním spokojen, ale je ještě hodně co ladit. Trať v Třemošné je super, ale na dvoukolky je přeci jen lepší asfalt. Třetí místo v RWD za rychlíkama Havlíkem a Prochym bylo dle očekávání a jsem s ním spokojen.

Report ze závodu:

Na startu se sešlo všech 28 přihlášených závodníků. Počasí - polojasno 16°C.

RZ1: Závodníci jedou různé pneu, ale výsledky jsou obdobné. Jediný kdo odskočil byl Aleš Čejchan, ale ten trefil fotobuňku a tím se propadl v pořadí. Vítězí Libor Kupilík o sekundu před Victorem Trnkou a necelé 3 sekundy před Honzou Šrámkem. V kategorii se zadní poháněnou nápravou je nejrychlejší Petr Havlík o 7 sekund před Michalem Bouchnerem a Tomem Procházkou. V kategorii 1 vyhrál RZ místní Matěj Kupilík o 5 sekund před Martinem Čejchanem.

RZ2: Vítězí Libor Kupilík a tím navýšil svůj náskok na prvním místě na necelých 7 sekund. Druhé místo o pár desetinek vybojoval Aleš Čejchan, který drží i druhé místo celkově. Třetí v RZ byl Petr Pavlát, který ztrácí na třetího v celkovém pořadí Victora Trnku už jen 5 setin. Jan Šrámek se propadl na páté místo. V kategorii zadokolek vyhrál Tom Procházka o 1 sekundu před Michalem Bouchnerem a před Petrem Havlíkem. Celkově vede Petr Havlík o 2 sekundy před Tomem Procházkou a další necelé 2 sekundy před Michalem Bouchnerem.

RZ3: Vitězí Victor Trnka o 8 desetin sekundy před Alešem Čejchanem a více než jednu sekundu před Petrem Pavlátem. Průběžně vedoucí Libor Kupilík byl v RZ pátý a tím se rozdíly mezi první čtveřicí zmenšily. Jan Šrámek měl problém na RZ - vypadlý šroub horního předního ramene a na RZ ztratil více než 2 minuty. Modely s pohonem zadní nápravy vede Petr Havlík, který zajel v RZ o 11 sekund lepší čas než druhý Tom Procházka. V kategorii 1 vyhrál RZ Matěj Kupilík a tím se přiblížil vedoucím Martinu Čejchanovi na 9 sekund.

RZ4: Vítězí Libor Kupilík a tím si upevňuje první místo celkově. Milan Široký zajel druhý čas v RZ. Třetí v RZ byl Aleš Čejchan, který na vedoucího Libora ztrácí už více než 10 sekund. V zadokolkách upevnil své první místo Petr Havlík. a v kategorii 1 Martin Čejchan před Matějem Kupilíkem.

Poukaz na zboží od firmy MZ racing v hodnotě 700,-Kč vyhrál Aleš Horák.

RZ5: Vítězí Aleš Čejchan a stáhl náskok vedoucího Libora Kupilíka na 7,5 sekundy. Třetí v RZ i celkově je Victor Trnka. Jan Šrámek má stále stejný problém s vypadáváním šroubu v přední nápravě. Petru Pavlátovi se vypínala elektronika a tím se před něj dostal celkově Milan Široký. V zadokolkách se na prvních místech pořadí ustálilo stejně tak i v kategorii 1 i 2.

RZ6: Aleš Čejchan je opět nejrychlejší a snížil náskok na vedoucího Libora Kupilíka na 6 sekund. Druhý v RZ byl Petr Pavlát, který drží průběžně páté místo. Jan Brich zul zadní pneu a dojel s velkou ztrátou (stále si však udržuje pitný režim - jedna RZ=1 Svijany). Victoru Trnkovi se model vypínal, Martin Čejchan dojel bez zadního tlumiče. Dan Procházka měl náhon jen na jedno kolo.

RZ7: Vítězí domácí hvězda Libor Kupilík a tím potvrzuje svou rychlost i v předposlední RZ. Na druhého Petra Pavláta najel více než 5 sekund. Na průběžně druhého Aleše Čejchana si už vypracoval náskok necelých 12 sekund. Poslední RZ bude nejdelší, takže zatím nic není rozhodnuto. Kategorii 1 vede Martin Čejchan. Kategorii 2 Victor Trnka (průběžně třetí). Kategorii 4 vede Petr Pavlát (průběžně čtvrtý). V zadokolkách dominuje Petr Havlík. Pavel Černý měl problémy s poloosou.

RZ8 Powerstage: Vítězí Libor Kupilík a tím se stal i vítězem závodu v Třemoné. Druhé místo v RZ i celkově vybojoval Aleš Čejchan (Mistr 2WD 2015). Na třetí místo se třetím místem v RZ posunul Petr Pavlát. Victoru Trnkovi se vypínalo auto a propadl se až na čtvrté místo. Ondřej Daniel a Petr Bábek trefili fotobuňku.

Šotolinová trať v areálu Sokola Třemošná bude dějištěm jediného závodu o titul Mistra republiky 2WD. Úzké i široké tratě RZ řádně prověří všechny účastníky. Délky RZ 4-8 minut